Çözümsüzlüğü Çözüm Diye Dayatmak Peki Çözüm Nedir

Yazar İstanbul 26/09/2017 0 Yorumlar Muammer Yıldız Yazıları,

     Biz uzaydan molekül getirecek değiliz, üretecekte değiliz doğamızda milyarlarca molekül var! Doğal ürünleri - bitkileri kullanılmadan  bulunabilmesi mümkün değil,  kendine  has molekülü olmayanın formülü de olmuyor, olamıyor.  İlacı da hiç olmuyor olayın ciddi bir tehlike boyutu da var ki bize ait olmayan bir molekülü sorgulayamıyoruz yani çipini oluşturan (o molekülü belirleyen tanımlayıcı çip) o molekülü belirleyen sadece  gerçek sahibi olabiliyor, tanımadığınız bir moleküle çip üretemezseniz. Size çipini vermez ve siz de tanımlı olmayan bir molekülü  kontrol edemezsiniz! Siz o ilacın içindeki molekülü-ilacın sahibi istemedikçe asla öğrenemiyorsunuz. Tanımlamazsanız ne olur! burada biyolojik silahlar dahil laboratuvar ortamında üretilmiş virüsleri tesbit edemez hızlı bir operasyon ile ülkeyi kırabilirler. 

Bu molekül saflaştırma zorunluluğu veya ilaç ruhsatlandırma kriterlerini onların kanunlarını mutlak kanun olarak bu ülkeye dayatırsan ,oyun kurucu onları siz kabul etmiş oluyorsunuz sonrası onların size biçtiği görev ile kalıyorsunuz! Ya da bu Gordium düğümünü çözmek için radikal bir karar vermeniz gerekiyor: kanun ve kuralları İran, Rusya, Çin, Hindistan nasıl kırmışsa, nasıl kendi kanunlarını yazmış ve başkasının oyununa malzeme olmaktan kurtulmuşsa sbiz de bu yolu deneyecek ve kıskaçtan kurtulacağız! 

En basit yolu Hindistan bulmuş, ülkesine ait yüzlerce yıllık tıbbi formüllerini bunlar geleneksel Hint tıpı formülüdür modern bilimin yöntemlerinin ürünü değildir.

  AYURVEDİK TIP (HİNT  TIP) adı altında üretmiş ve  tüm dünyaya da ihracat yapıyor. kültürünü yayıyor. Buna inanan doktor ve halk kullanıyor…dünya sağlık harcamalarında ve sağlıkta en az ilaç kullanan toplum Hint toplumu sonrası Çinliler, demek bize yutturulan  Avrupa bilim safsatasında ciddi bir uydurma var. Çin Akapunktur’unu kültür olarak dünyaya yaydı, Çin tıp’ını yaydı, otları bile ülke kültür ve reklamı olarak kullanılıyor, acaba kültürümüzde  doğamızda binlerce yıllık zengin birikimimizde dünyaya satacak hiçbir şeyimiz  yok! evet biz Avrupa kanunlarını mutlak ve tek kanun olarak görürsek Amerika ve Avrupa kültürünün pazarlamacısı hamalı olmanın ötesine gidemeyiz. Bunun için bir CESUR YÜREK in çıkıp “ONE MİNUTE” demesi gerekiyor. 

İlaç Milli Güvenlik ve Kalkınma Sorunudur..

Konu Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından da Takibe Alınmalıdır..

Biyolojik Savaş ve Silahların Ana Kalemi İlaç Sektörüdür.. 

bu alana girmek bir ülkenin birinci lige çıkması anlamına gelir ki bu bir savaş sebebidir ve dünyanın kaynaklarından hak talep etme aşamasıdır.bir zamanlar SARS virüsü ile ÇİN dize getirildiği gibi. 

Ülkemizde  düne kadar KUŞ GRİBİ, AT, TAVUK, DOMUZ VS griplerin ne olduğunu anlasak da, bile bile oyuna geldik. lades yaptılar ve o aşıyı bize sattılar ve  istedikleri şimdilik ellerine geçiyor ve maddi kayıp ile operasyon  göz dağı verme işlemi bitiriliyor. Peki bu güçlerin istediği maddi kazanım olmadığı zaman ne olacak! 

Bu  operasyonların sonu gelmeyecek. Kendi laboratuvarlarımızı vatan millet ümmet kaygısı olan, sistemin dışındaki bilim adamları ile yürütülmeli, hatta bu insanlar sistemin suyunu havasını zokasını solumuş olmamalı ki zihinsel kirlilik ve zihni operasyon yememiş olsun! 

Akademisyenleri laboratuvara verilmeli yani iş verilmeli ürün ilaç geliştirmeli görev yönetim yetkisi  değil! Bir akademisyene ilaç üretmek için ne yapılmalı diye sorun, maruz kalacağınız faydalı faydasız o kadar malumat duyarsınız ki “ben vaz geçtim” dememek mümkün değil!  çünkü onlara etiklik, bilimsellik adı altında bu insanların kafaları 30-40 yıl yıkanmış. 

Anlayacağınız BIG sistem bu ülke evlatlarının üreteceği her şeyi üretim çarkının dışında tutuyor.  İstediğiniz kadar pazarlama ilaç firmaları kurun, istediğiniz kadar hastane kurun, hatta biz size sistem kuralım, günlük her doktor yirmi reçete yerine 70 reçete yazsın, sonuçta, doktor da, eczanede, hastahane de ilaç firmlarına mahkum ediliyor.. Bu fasid daire bürokrasi ve mevzuatla adeta koruma altına alınıyor..

Selam, sağlık ve dua ile...

Dr.Muammer YILDIZ

Yorumu Yanıtla

Loading...
Loading...