Muammer Yıldız

Yazar İstanbul 26/09/2017 1 Yorumlar
muammer yıldız
MUAMMER YILDIZ KİMDİR

1979 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde dünyaya gelen Muammer Yıldız evli ve dört çocuk babasıdır.Hayatını İstanbul’da idame ettiren Muammer YILDIZ, 1999 yılından bu yana geleneksel tıbbın araştırmalarını yapmaktadır. Kendi hayat hikayesi Yıldız’a çaresizliğin olmadığını ispatlamış ve bitkilerin nasıl büyük bir nimet olduğunu göstermiştir. Bitkinin, insanlık tarihi kadar eski olan Tıp biliminde, tarihten bu güne kadar çare olarak gelen en büyük kurtarıcı olduğunun bilincine varan Dr. Yıldız, araştırmaları sonucu elde ettiği bilgileri insan sağlığını korumak, hasta olmayı engellemek ve çaresi yok denilen hastalıklara çare arayarak sürdürmektedir.

BİNLERCE EL YAZMASI TIP ESERİ

Arapça ve Osmanlıcayı çok iyi derecede bilen Dr. Muammer Yıldız, binlerce yıllık tecrübelerden istifade etmek için araştırmalarını birçok ülkeden farklı bölgelerde yaklaşık 2 bin el yazması eser toplayarak ve bu eserleri inceleyerek sürdürmüş, bu eserlerdeki reçetelerin ve bahsedilen bitkilerin bir çok ülke ve özellikle Türkiye’de izlerini sürerek insan sağlığı için geniş bitki –drog araştırmaları yapmıştır.

GELENEKSEL TIP DERNEĞİ

Dünyanın en zengin bitki florasına sahip olan ve eskilerde uygulanmış bu reçetelerin içeriği için arayışını sürdüren Dr. Yıldız, bitkileri ülkemizde bulmuş ve bu çalışmalarını bilimsel bir zemine taşımak için GETIP (Geleneksel Tıp Derneğini )’ı kurarak Üniversiteler ile çalışmalar başlatmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaları tanınan Dr. Muammer Yıldız, yurt dışında sağlık, tıbbi bitki araştırmaları,her hastalığa özel beslenme programları ile tanınan bir hekim olmuştur.Yıldız’ın bitki araştırma ve çalışmalarını fark eden bir televizyon kanalı, Türkiye’de ki bitki envanteri ve zenginliği hakkında Dr. Yıldız’dan bilgi almış ve kendisinden bu çalışmalarını bir program formatında sunmasını istemiştir. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra,program konsepti ve sunuculuğu Dr. Yıldız’a ait olan ‘Şifalı Dağlar’ projesi ortaya çıkmıştır.

 

 

1 Yorumlar

Ayşe küçğk:
22/10/2017, 11:20:47 PM
Yanıtla

Selamün aleyküm on yaşında oğlum var.4 yıldır kış aylarında soğuğa karşı alerjik rinit hastalığı var.çok zorluk çekiyoruz. Nefes almakta zorlanıyor sürekli dolu.yardımcı olursanız çok memnun oluruz.

Yorumu Yanıtla

Loading...
Loading...